fbpx

Fuar Stand Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Directiva Expo olarak, yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarında farklı beklentilere cevap verebilecek deneyimli ve yaratıcı ekibimizle yanınızdayız.

Fuar Stand Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Fuar stand yapımında kullanılan malzemeleri genel olarak üç başlık altında toplayabiliriz. Bu başlıklardan ilkinde, fuar standlarının yapısal malzemeleri olan; ahşaplar, suntalamalar ve mdfler, modüler stanlarda kullanılan malzemeler gibi fuar stand türlerini oluşturan materyeller yer alıyor. İkici başlıkta ise, markanızın görsel kimliğini ya da standa özel tasarımlarınızı oluşturan reklam ve tanıtımım materyelleri bulunuyor. Üçüncü başlı, konuklarınızı karşılayacağınız bankolar, onları ağırlamak için kullanacağınız masa sandalye gibi fuar dekorasyonunda kullanılan mobilya ve benzeri malzemeleri kapsıyor.

 

Fuar Standlarında En Çok Kullanılan Malzemeler

Ahşap, modüler, maxima ve pavilyon fuar standlarında kullanılabilecek malzemelerin çeşitliliği olduk fazla. Camdan çeliğe, mdfden ahşap panellere uzanan geniş bir malzeme kullanımı fuar standa tasarımınlarına karşımıza çıkıyor. Bu malzemeleri kullanırken malzemenin fuar stand tasarımınıza uygun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin; doğal ürünler satışı yapan bir firmanız varsa beton görünümlü malzemeler, çok üst sınıf bir mobilya tanıtımın standı için de plastik malzemeler kullanmak size olumlu geri dönüşler getirmeyecek örnekler arasında yer alıyor. Bu sebeplerden dolayı malzeme seçimi hem fuar stand tasarımınıza hem de yaptığınız işe uygun olması gerekiyor.

 

Fuar Stand Malzemelerinin Olmazsa Olmazları,
 Reklam Ve Tanıtım Materyalleri

Fuar stand tasarımlarında malzeme kullanımı kadar önemli bir diğer konu da marka kurumsal kimliliğinin stand tasarımı içine doğru bir şekilde aktarılmasıdır. Bunun yanı sıra, fuara özel hazırlanan reklam tanıtım afişlerinin, ürün kataloglarının, markayı tanıtan broşürlerin, kırlangıç bayraklar gibi kurumsal kimlik ögelerinin görünür bir yere konumlandırılması standınızın bütünlüğü ve estetik görünümü bütünleştiriyor. Marka logosunun doğru ve görünür bir alanda olması, video standalarının yerinin doğru tespit edimesi ve standın genel renk tonlarının marka kurumsal kimliği ile uyumlu olması başlıca dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor.

 

Fuar Stand Dekorasyonunda Kullanılan 
Başlıca Malzemeler

Özellikle büyük metrekareli fuar standlarında, fuar stand tasarımı kadar, fuar stand dekorasyonuda önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Potansiyel müşterilerinizi karşıladığınız bankolar, açık alanda yapılan görüşmeler için kullanılan sandalye ve masalar, hatta fuar boyunca toplantılarınızı yapabileceğiniz kaplan toplantı alanları için kullanılan malzemeler de fuar dekorasyonu içinde değerlendiriliyor. Şık tekli berjerler, rahat ikili koltuklar, kahve-çay ikramları için sehpalar, fuar standınızın havasını değiştirecek kapalı mekan bitkileri gibi malzemeler fuar dekorasyonunda kullanılan malzemeler arsında yer alıyor.