fbpx

SIKÇA SORULAN SORULAR

Fuar ve Fuar Standları ile alakalı aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Yurt içi ve yurtdışı fuarlarına katılırken nelere dikkat etmeliyiz?

Fuara katılım ile ilgili iyi bir zaman planlaması yapın. Daha sonra katılırız deyip önünüze çıkabilecek fırsatları kaçırmayın, fuara zamanında katılarak işinizi sağlama alın. Çalışacağınız fuar şirketini seçerken A dan Z ye anahtar teslim tüm hizmetleri veren bir şirketi tercih ettiğinizden emin olun, bütün detayları en ince noktasına kadar hesaplayın. Çalışacağınız firmayı iyi araştırın ve mutlaka referanslarını gözden geçirin. Sizin için doğru olan fuara katılın ve fuar alanında iyi bir yer seçin. Fuar alanı ile ilgili ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak belirleyin. Fuar tasarımcısına işin detaylarını ve ihtiyaçlarınızı doğru bir brief ile verin. Tasarımdan kuruluma kadar olan tüm süreçteki işlerin tek elden yürümesine ve kurulum aşamasında standın kontrolünün sürekli yapılmasına özen gösterin. Fuardaki host ya da hosteslerinizin iletişim becerilerinin iyi olmasına dikkat edin.

Fuarlar neden önemlidir? Niçin fuarlara katılmalıyız?

Fuarlar yeni pazarlara açılmanızı sağlaması ve pazar bulmanızı kolaylaştırması açısından oldukça önemli organizasyonlardır. İşinize uygun ve doğru hedef kitle içerisinde yer alan ziyaretçiler fuarda potansiyel müşterilere dönüşürler. Bu aynı zamanda farklı pazarlar yaratmak anlamına da gelir. Günümüz kurumlarının en önemli problemlerinden biri mevcut müşterileri ellerinde tutmak. Fuarlara katılarak, rakiplerinize nazaran müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurabilirsiniz. Halihazırda satın alma niyetinde olan potansiyel kitleden yeni siparişler alarak işinizi büyütebilirsiniz. Sektördeki yeniliklerden haberdar olarak hem pazarın gerisinde kalmamış olur hem de sürekli değişen ve gelişen rekabet ortamına uyum sağlarsınız. Yurt dışındaki pazardan pay alabilmek için ihracata zemin hazırlamanızı ya da pazar payınızı artırmanızı da yardımcı olan fuarlar, kurum bilinirliğinizi artırır; aynı zamanda pozitif itibarınızda katkı sağlar. Bunun doğal bir sonucu olarak müşterilerinizle kurduğunuz güven ilişkisi kalıcı hale gelir.

Fuar standının yapımı ve tasarımın önemi nedir?

Fuar standları markalar için bir vitrin gibidir. İşinizle ilgili potansiyel müşterilere ve sektördeki rakiplerinize karşı aldığınız konumdur, itibarınızdır. Fuar alanında standınız için ayrılan alanı iyi bir tasarımla buluşturmak ve markanınızın imajını doğru bir şekilde yansıtmak açısından fuar standları oldukça önemlidir.

İyi bir fuar standı nasıl olmalıdır?

Fuar standınızın iyi görünmesi ve dikkat çekmesi için öncelikle standınızın iyi bir tasarımının olması şarttır. Bu iyi tasarım ne kadar özgün ve amaca yönelik olursa o kadar dikkat çekeci olacaktır. Teknolojiyle desteklenmiş fonksiyonel fuar standları da hem daha çok dikkat çeker hem de amacınıza ulaşmanıza yardımcı olur.

Fuar standında olması gerekenler nelerdir?

Öncelikle alt yapı çalışmalarından başlayarak stantlarınızı yaptıracağınız şirketle bütün elektrik planını kurgulamalısınız. Bu konuda oluşabilecek bir problem tüm fuar döneminde size sıkıntı çıkaracaktır. Bu yüzden projelendirme safhasında her türlü detay iyice belirlenmelidir. Stand alanında mutlaka priz ya da prizler bulunmalıdır. Fuar standında olması gereken diğer önemli bir unsur da iyi yapılmış bir aydınlatmadır. Yüzlerce ziyaretçinin dikkatini çekecek ışığın doğru ve yeterince kullanıldığı/yansıtıldığı standlar, ürününüzün/hizmetinizin fark edilme olasılığını yükseltecektir. Bunların yanısıra dinlenme alanları, toplantı alanları, birebir müşteri görüşme alanları gibi ihtiyacınıza özel alanlar ayırca belirlenmelidir. Tüm bunların yanısıra tanıtım materyallerinin olduğu bölümlere de özen gösterilmelidir.

Fuar standında rengi neye göre belirleriz?

Fuar standında kullanacağınız renkleri belirlerken elinizden geldiğince kurumsal renklerinizi ve kurumsal kimliğinizde yer alan yardımcı renklere bağlı kalmaya dikkat etmelisiniz.

İLETİŞİME GEÇ

Telefon ve Mail ile en hızlı şekilde bize ulaşabilirsiniz.

BİZİ ARAYIN BİZE YAZIN İLETİŞİM